Francouzské kalhotky pro praktické ženy aneb jak zkloubit pohodlí a svůdnost

Francouzské kalhotky pro praktické ženy aneb jak zkloubit pohodlí a svůdnost

Pokud patříte k ženám, které rády kombinují pohodlí a krásu, pak jsou pro vás francouzské kalhotky to pravé prádlo. Chcete-li se dozvědět o přednostech tohoto dámského oblečení více, věnujte pozornost následujícímu článku. Dočtete se v něm, odkud francouzský střih kalhotek pochází, jakou má funkci a na jaký typ postavy se hodí. Pokud jste stále nepřišly na to, které spodní prádlo je pro vás to nejlepší, možná vám pomohou tyto řádky.

Francouzské kalhotky s původem v Anglii

Ačkoliv název říká něco jiného, francouzské kalhotky vznikly paradoxně v Anglii. Francouzská móda však přece jen byla inspirací pro vznik jejich jména. Anglické ženy obdivovaly elegantní spodní prádlo Francouzek, které nosily pod svými luxusními šaty. Rozhodly se tak vytvořit něco podobného, stejně elegantního a zároveň praktického. 

Sluší štíhlým i boubelkám

Střih francouzských kalhotek se skvěle hodí na různé typy postav. Jelikož existují varianty s vyšším a nižším pasem, a stejně tak s kratšími i delšími nohavičkami, najde si mezi nimi to své opravdu každá dáma. Podívejte se, jak byste měli vybírat střih v závislosti na typu vaší postavy:

Štíhlá postava Silnější postava

  • kratší nohavičky –    delší nohavičky
  • nižší pas –    vyšší pas

Dámy se sportovní postavou, tzn. štíhlými nohami, úzkými boky ale ne příliš výrazným pasem by měly sáhnout po kalhotkách s delšími nohavičkami ale nižším sedem. 

Toto vše jsou obecné rady, avšak samozřejmě vždy záleží na konkrétních proporcích vaší postavy. Každá žena je originál a co může slušet jedné, nemusí sedět jiné, která má přitom podobné křivky. Nedbejte na výstřelky, i když se mohou zdát zajímavé.  Důležité je především cítit se ve spodním prádle dobře a pohodlně a zvolit správnou velikost. Kalhotky by neměly nikde přečnívat, ale ani se zařezávat.

Sportovní provedení pod šaty

Tento druh spodního prádla připomíná díky speciálním nohavičkám upnuté šortky, proto je výbornou volbou pod krátké nebo lehké šaty, které snadno nadzvedne vítr. Určitě jste se do podobné situace už někdy dostaly a nebylo to zrovna příjemné. Francouzské kalhotky však dokáží situaci zachránit, jelikož kompletně zakrývají, vše, co by mělo být cizím očím skryto. Nejsou však určeny pouze pod šaty, využijete je stejně dobře také pod kalhoty nebo sukni.

Francouzský střih bývá také obvyklým vzorem pro výrobu plavek a některých sportovních “kraťásků”. Není tak nic neobvyklého, že na pláži nebo u bazénu můžete potkat ženu, jejíž spodní díl plavek nápadně připomíná vaše prádlo.

Jednoduché, elegantní ale také sexy a svůdné

Na trhu je velké množství nejrůznějšího sexy spodního prádla. Většinou se jedná o kousky, které odhalují hodně kůže. Mohlo by se tak zdát, že francouzské kalhotky jsou vzhledem k množství použité látky a velikosti zakrytých partií spíše prádlem pro puritánky. Opak je však pravdou. Tento styl dokáže být nadpozemsky elegantní v kombinaci s krajkou. Pokud chcete vypadat svůdně, ale ne lacině, rozhodně byste je měly zahrnout do svého šatníku.

A jste na konci článku. Právě jste získali přehled o tom, pro koho jsou vhodné francouzské kalhotky a jaké jsou jejich přednosti. Dozvěděly jste se, že ve skutečnosti nepochází z Francie a že i přes jejich sportovní vzhled mohou v kombinaci s krajkovými prvky působit elegantněji než většina dalších typů spodního prádla. Jestliže vám ve skříni chybí, je čas vyrazit s kamarádkou na nákupy.

A jaký druh spodního prádlo upřednostňujete vy? Máte rádi eleganci a jednoduchý střih, nebo dáváte přednost odvážnějším kouskům a extravaganci? Velice nás potěší, když se s námi o své dojmy podělíte v diskuzi.

Věra Poskočilová