Noční košile s krátkým rukávem nemusí být jenna spaní. Využití najde i jinak

Noční košile s krátkým rukávem nemusí být jenna spaní. Využití najde i jinak

Noční košile s krátkým rukávem může být ideálním kouskem oděvu pro dny, kdy chcete doma v klidu odpočívat. A nic nedělat. Ani se převlékat. A snažit se, aby nikdo nepoznal, že jste ještě ve spacím úboru. Při správném výběru se vám to může bez problémů podařit. Košile totiž nemusí sloužit na spaní, ale i jako domácí oblečení či pomocník při chvílích, kdy vám není dobře.  

Noční košile s krátkým rukávem nemusí vždy být jen ta s roztomilým obrázkem

Nočních košil existuje nepřeberné množství v různých střizích a materiálech. A právě toho je škoda nevyužít. Stačí trocha experimentování a i vy najdete svůj oblíbený kousek, kterého se nebudete chtít vzdát. A to nejen na spaní. Vždyť noční košile neznamená jen jednoduché dlouhé triko s potiskem na prsou. 

Jemné zdobení podtrhne ženskost i eleganci: v některých případech nerozeznáte košile od šatů. 

Ano je to tak. Pokud hledáte pohodlné šaty na doma a z příjemného materiálu, zkuste vaše hledání rozšířit i na noční košile. Jejich výhodou bude právě to, že většina z nich bude dělána z přírodních materiálů, které poskytují vysoký komfort  i během dne. 

  • Přestřižení pod prsy vypadá dobře na každé postavě. Odpoutá pozornost od většího bříška či zadečku. 
  • Zdobení či krajky odvedou pozornost od menších prsou. 

 

Chcete-li opravdu něco ženského a pohodlného, podívejte se  po velmi dlouhých nočních košilích. Ve volnosti pohybu se vyrovnají kalhotám, ale nikde vás nic nebude tlačit. 

Materiál je důležitou součástí vašeho pohodlí

Chcete-li se dobře vyspat nebo si pořádně zarelaxovat doma, je výběr materiálu zásadní. Můžete mít sice úžasně vypadající oblečení, ale pokud bude kousat či se v něm nebudete cítit pohodlně, tak na příjemný spánek a odpočinek můžete zapomenout.

  • Bavlna –  pro svoji prodyšnost a savost je  velmi oblíbená mezi producenty spodního i nočního prádla. Samozřejmě je velmi příjemná na kůži. Její nevýhodou je to, že moc nepruží. Pokud chcete, aby vaše oblečení přiléhalo, či vás doslova obepínalo, je dobré volit bavlnu s příměsí elastanu. 
  • Viskóza – další populární  materiál. Je měkká, prodyšná a pro svoji cenu oblíbená mezi výrobci i prodejci. Ta klasická se dělá z celulózy.  Hitem současnosti je však bambusová viskóza, která se zdá jako ekologičtější varianta průmyslově pěstované a zpracovávané bavlny.

Ranní venčení psů v nočním oblečení se vám zdá nemyslitelné? Zkuste to stylově 

Každý milovník psích ras toto zná – i psi mají jen jeden močový měchýř, který se přes noc zaplní. A pak je potřeba jít ven. Hlavně pokud je to opravdu za brzkého rána, tak vám nezbývá nic jiného než vyrazit a pak si jít  ještě na chvilku lehnout. Hodně  majitelek to řeší tak, že se ani nepřevléká. Pro mnoho lidí se však jedná o volbu mezi pohodlím a sebezapřením. 

V případě, že i vy s tím máte problém, proberte se nabídkou nočních košil. Některé mají mnohem blíže k vzhledu pohodlných tunik a delších stylových triček, než k oblečení určenému na spaní. K tomu už pak jen navléci legíny a kardigan a můžete směle s pejskem na ranní venčení vyrazit. A nikdo nepozná, že ven míříte rovnou z  postele. 

Narodilo se vám miminko? Zkuste kojící noční košile. 

Existují i druhy nočních košil, které jsou speciálně upravené pro snadnější kojení. Ty mají na prsou prostřihy nebo oddělitelné části, takže maminka své miminko v klidu nakojí, aniž by musela své noční oblečení jakkoliv vytahovat nebo upravovat. 

Košile s kapsami. Konec hledání kapesníků po posteli v nemoci.

Ač se snažíte svoji imunitu zlepšovat, dodržujete zdravou stravu, pohybujete se zásadně rychle a po svých, občas se zadaří a nachlazení je tu. S rýmou mohou pomoci babské rady i moderní medicína, s neustálým hledáním balení kapesníčků zase správná volba košile – ta s kapsami. Ano i takové se vyrábějí. A jsou velmi praktické.  

A co vy? Je noční košile vaším oblíbeným společníkem na spaní? 

Věra Poskočilová