Odstranění chloupků v obličeji pro ženy i muže pomocí laserové technologie. Pojďte se s ní seznámit!

Odstranění chloupků v obličeji pro ženy i muže pomocí laserové technologie. Pojďte se s ní seznámit!

Chcete-li získat trvale hladkou pleť kolem rtů či na tvářích, vyzkoušejte odstranění chloupků v obličeji speciálním laserovým zařízením! Tato revoluční metoda epilace je vhodná nejen pro ženy, ale hojně ji využívají také muži. A to doslova po celém světě. Pokud vás nebaví pravidelná domácí péče, chcete se jednou provždy zbavit knírku nebo docílit perfektního obočí, pak vás budou zajímat následující informace. V tomto článku se dočtete, jak moderní laserové ošetření probíhá, co obnáší příprava na zákrok i za jak dlouho uvidíte výsledky.

Odstranění chloupků v obličeji – výhody laserové epilace

Tradiční depilační metody, jako je holení žiletkou, vytrhávání pinzetou či voskem, nebo používání různých kosmetických přípravků na odstranění chloupků vás stojí nejen úsilí ale především čas. Některé z těchto způsobů jsou navíc bolestivé a často dráždí pokožku. Epilace laserem vás těchto trápení zbaví; ušetří vám čas i práci a vaše pleť bude mít mladistvy a svěží vzhled. Hlavními výhodami tohoto moderního ošetření jsou především:

 

  • Trvalý efekt – během několika sezení odstraní chloupky i s kořínky, takže vám na daném místě už nikdy nevyrostou.
  • Rychlost provedení – procedura trvá jen několik minut.
  • Šetrnost k pokožce – laser na rozdíl od jiných metod nedráždí kůži.
  • Lepší kvalita pleti – po ošetření je pokožka jemnější a vláčnější.

Jak funguje ošetření diodovým laserem

Během procedury působí na aktivně rostoucí chloupky v oblasti obličeje laserové záření, které je během relativně krátké chvilky zlikviduje, a to včetně jejich kořínků. Díky tomu vám nové chloupky v daném místě už nevyrostou. Ošetření trvá přibližně 20 minut a je třeba jej několikrát opakovat. Jelikož se laserový paprsek váže na pigment v chloupku, je tento zákrok vhodný spíše pro jedince, jež mají tmavší pleť. U světlejších typů by výsledek nemusel být zcela uspokojivý, nebo by bylo potřeba absolvovat sezení vícekrát, než je běžně obvyklé.

Je zákrok bezpečný?

Zcela určitě. Samotnému ošetření předchází sezení s dermatologem, který posoudí, zda je pro vás epilace laserem vhodná. Kromě toho musí veškerá použitá technologie splňovat zákonem stanovené normy. Personál, jenž bude přístroj obsluhovat musí být řádně proškolen. Abyste měli jistotu, že se vše podaří, jak má, udělejte si menší průzkum klinik a vyberte si takovou, kde se o vás postarají certifikovaní zkušení odborníci. Operace je navíc prakticky bezbolestná díky speciálnímu systému ochlazování pokožky. Citlivějším jedincům může být procedura trochu nepříjemná, určitě vás to však nebude bolet.

Jak se na ošetření připravit a kdy očekávat výsledky

Než se na zákrok vydáte, je nezbytné dodržet doporučení od dermatologa, jež se dozvíte na úvodní konzultaci. Pakliže byste se na proceduru nepřipravili správně, nemusel by být výsledek tak efektivní, a možná by bylo třeba podstoupit více sezení. Mezi nejzásadnější patří následující pokyny:

 

  • Zhruba dva týdny před zákrokem se vyhněte opalování.
  • Několik dní nepoužívejte kosmetiku s obsahem kyseliny glykolové nebo retinolu.
  • Na pleť pravidelně nanášejte hydratační krémy.
  • 14 dní před procedurou nepoužívejte samoopalovací přípravky a chemické peelingy.
  • Chloupky v obličeji dva týdny nevytrhávejte ani jinak nedepilujte.

 

Výsledek epilace můžete pozorovat prakticky ihned po ošetření. Chloupky, které byly zrovna v klidové fázi laser zničit nemůže, a proto se procedura k docílení 100% efektu musí absolvovat několikrát.

 

Nyní už víte, co vše obnáší trvalá epilace obličejových částí. Dočetli jste se, že se jedná o téměř bezbolestný a zcela bezpečný zákrok, jemuž předchází konzultace s dermatologem. Zjistili jste, jak ošetření probíhá, pro koho je vhodné, a jak se na něj správně připravit. Teď jen stačí kontaktovat některou z klinik a objednat se na první návštěvu.

A jaký způsob odstranění chloupků v obličeji preferujete vy? Máte rádi tradiční metody depilace, nebo upřednostňujete profesionální služby a moderní zákroky? Dejte nám vědět v komentářích, čemu a proč byste dali přednost, vážně nás to zajímá!

Věra Poskočilová