K odstranění tetování využijte laserovou metodu! Jde o spolehlivé řešení, které nabídne každá moderní klinika

K odstranění tetování využijte laserovou metodu! Jde o spolehlivé řešení, které nabídne každá moderní klinika

K odstranění tetování se rok co rok odhodlají stovky lidí. A to hovoříme pouze o České republice. Celosvětově jde pochopitelně o nesrovnatelně vyšší počty. Pokud jste snad právě dospěli k rozhodnutí, že se své výzdoby po letech také zbavíte, máte asi o čem přemýšlet. Určitě byste rádi zjistili, co vás čeká. Zkrátka se ptáte sami sebe, co takový zákrok asi tak obnáší. Jakou metodu byste si měli vybrat, na které klinice by bylo rozumné zákrok podstoupit, nebo jaký finanční obnos si budete muset připravit? Než vám nabídneme pár stručných a jednoduchých odpovědí na vaše otázky, máme pro vás jednu důležitou informaci.

Věřte, že se není čeho obávat!

Moderní postupy jsou spolehlivé, bezbolestné a cenově dostupné! To vám jistě ochotně potvrdí každý odborník. Máte nějaké pochyby? Za okamžik je snad rozptýlíme.

Odstranění tetování – od skalpelu po laser

Tetování je téměř tak staré jako samo lidstvo. O tom asi nemůže být sporu. Jeho pozůstatky byly dokonce objeveny i na tělech starověkých mumií. V minulosti přitom mohlo mít nejrůznější význam. Někdy bylo výsadou určitých sociálních vrstev, jindy pak známkou příslušnosti k nějakému kmeni či dokonce k celému etniku. Postupně se tento způsob tělesného zdobení rozšířil napříč společností a stal se až jakýmsi módním trendem. Je proto jen logické, že s přibývajícím množstvím tetovaných osob rostou také počty těch, kteří se své „permanentní“ ozdoby dříve či později rozhodnou zase zbavit. Vzniklé situaci se pochopitelně začala přizpůsobovat estetická medicína, která se snažila najít co nejspolehlivější způsoby, jak těmto nespokojeným lidem pomoci. Světlo světa tak postupně spatřilo hned několik metod, jimiž bylo možné tetování odstranit. Od obyčejného vyříznutí motivu skalpelem, přes vybělení různými roztoky až po použití laserového paprsku.

Asi není nutné zdůrazňovat, která z metod si získala nejvíce příznivců. Nebo to vážně nevíte?

Na laserový přístroj se můžete spolehnout

Použití laserové metody je řešení, které se při eliminaci nežádoucího tetování osvědčilo nejlépe. Netrvalo nijak dlouho a stalo se zdaleka nejoblíbenějším. A není se čemu divit. Díky mimořádné efektivitě a maximální šetrnosti k lidskému tělu je dnes laserová metoda využívána téměř na všech solidních klinikách estetické medicíny po celém světě. Na moderní laserové přístroje se lze totiž bezvýhradně spolehnout. Nějaký „skalní fanoušek“ tetáže, který se nechal vyzdobit od hlavy k patě, to pravděpodobně neocení. Vám to však situaci usnadní. Navíc vás jistě potěší, že moderně vybavených klinik, které se těší skvělé pověsti, máme v České republice hned několik. Většina se jich nachází v Praze. Pokud se tedy k zákroku skutečně odhodláte, nebudete nuceni cestovat nijak daleko.

A jak si mezi klinikami vyberete? Jak poznáte, kde se o vás postarají nejlépe? Není to tak složité. Stačí se jen trochu zamyslet!

Jak minimalizovat rizika?

Pokud nemáte v úmyslu dát si tetování odstranit hned na první klinice, kterou na internetu objevíte, nelze vám takovou opatrnost než pochválit. Přestože je u nás kvalitních pracovišť celá řada, jistě se najdou nějaké výjimky. Jestliže vás web některé kliniky zaujme, nejlépe uděláte, když si o jejím provozovateli opatříte co nejvíce informací, abyste minimalizovali veškerá rizika. Chcete, aby o vás pečovali profesionálové, kteří odvedou bezchybnou práci? Nehodláte své tělo svěřit do rukou někomu, kdo se za lékaře pouze vydává? Rádi byste, aby se vám dostalo ošetření moderním laserem a nikoliv přístrojem, který už má svá nejlepší léta za sebou? A nechcete za zákrok zaplatit více než je nezbytně nutné?

Pak se trochu snažte! Informací je plný internet. Nejrůznější recenze a také diskuzní fóra vám pomohou. Vyzkoušejte i sociální sítě. Určitě to neuškodí!

Kolik zaplatíte? (orientační ceník – laser)

Rozsah motivu Malá plocha Středně velká  Velká plocha Velmi rozsáhlá
Odhad minimální ceny v Kč 1 300 2 000 3 000 5 500
Odhad maximální ceny v Kč 3 300 3 800 6 000 ???

Co vás čeká a kolik zaplatíte

Maximum informací o tom, co vás čeká, byste se měli dozvědět při předběžném vyšetření. Něco jako „vstupní prohlídka“ je totiž nedílnou součástí celého procesu. Procesu, při kterém se zbavíte tetování, které vás už omrzelo. Lékař na klinice estetické medicíny zhodnotí váš zdravotní stav, posoudí velikost, použitý inkoust a také kvalitu provedení tetováže a seznámí vás s postupem. Ať už jsou obrázek nebo nápis vyhotoveny jakkoliv precizně, máte štěstí, protože nejmodernější laserové přístroje si s nimi zpravidla poradí. Nepoškodí okolní kůži a dokonce i na místě odstraňovaného motivu zanechají jen minimum stop, které se docela rychle zahojí. Jejich použití je navíc bezpečné a téměř bezbolestné.

A co finanční stránka věci? Vyloženě levné to zřejmě nebude, leda byste si dali odstranit jen nějakou drobnost. Faktem ale je, že ani rozsáhlejší motiv vás nezruinuje. Pár tisíc korun však za bezvadně odvedenou práci jistě stojí. Chcete se snad starého tetování zbavit jednou provždy? Nebo ne?

Jakou částku byste byli ochotni akceptovat? Řekněme osm nebo deset tisíc? A co takových patnáct, to už by pro vás bylo příliš?

Věra Poskočilová