Jak dosáhnete zahuštění vlasů? Když se vám to nepodaří vlastními silami, pomůže estetická medicína!

Jak dosáhnete zahuštění vlasů? Když se vám to nepodaří vlastními silami, pomůže estetická medicína!

Trápí vás počínající pleš a máte obavy, že se to bude jen zhoršovat a že není možné dosáhnout zahuštění vlasů nějakou přírodní cestou? Myslíte si, že vám nakonec nezbude, než nosit paruku nebo podstoupit vlasovou transplantaci? Rádi vás vyvedeme z omylu! Přirozená obnova vlasového porostu je možná. Tedy alespoň ve většině případů. Způsoby, jak zlepšit stav vaší kštice vlastními silami, zkrátka existují. Jestliže se trápíte, protože vám vlasů citelně ubývá, jistě se z této nepříjemné situace snažíte najít východisko. Potřebné informace zřejmě hledáte na internetu, což je pochopitelné. V takovém případě jste si už ale určitě všimli, jaké množství často celkem odlišných a někdy dokonce protichůdných rad a doporučení se v nejrůznějších článcích a textech objevuje. Nevíte, jak se v nich zorientovat? Netušíte, jak poznat, co by vám mohlo skutečně prospět a s čím byste pouze ztráceli čas?

Nevadí. Rádi vám s tím trochu pomůžeme. Pozorně čtěte!

První krok k zahuštění vlasů

Padání vlasů je normální, ovšem pouze do určité míry. Vědci se zpravidla shodují v tom, že by vám jich denně nemělo vypadnout více než nějakých 100. Zároveň však také přiznávají, že jde o záležitost dosti individuální. A tak zatímco někdo přijde za den o 70 vlasů, jiný jich může ztratit i více než dvakrát tolik a ještě to nutně neznamená, že je něco v nepořádku. Faktem také je, že po světě běhá hodně lidí, kteří během svého života prošli radikální proměnou a místo kdysi bujné hřívy mají dnes hlavu úplně holou. A řadě z nich to zřejmě ani nijak zvlášť nevadí. To však asi nebude váš případ, jinak byste se nepokoušeli zjistit, jak lze plešatění zabránit. Nacházíte své vlasy všude kolem nebo se vám snad dokonce na hlavě objevil první náznak počínající pleše? To je problém! Abyste ale zjistili, o jak velký problém se jedná a byli schopni s ním začít co nejefektivněji bojovat, bude to chtít hned na začátku odbornou pomoc.

A to je také naše první rada. V případě evidentních potíží nejprve navštivte odborníka! Je to nejrozumnější krok k tomu, aby vaše kštice opět zhoustla!

Trichologie je věda

Zřejmě každý chce vypadat co nejlépe. Vzhled je zkrátka pro většinu z nás důležitý a vlasy jsou jeho nedílnou součástí. Když o ně někdo přijde, může trpět pocity studu a je to jen přirozené. Jak jsme už řekli, prvním krokem na cestě k záchraně vaší kštice je návštěva specialisty. Už jste někdy slyšeli o trichologovi? Zatím ne? Bude to asi tím, že vás problémy s řídnutím vlasů dostihly teprve před nedávnem, jinak by vám pojem trichologie nebyl zřejmě tak docela neznámý. Trichologie je regulérní medicínský obor, který se věnuje nemocem vlasů a vlasové pokožky. Zkušený odborník, na kterého jistě narazíte na každé kvalitní klinice estetické medicíny, zpravidla využije moderních přístrojů a osvědčených postupů, aby odhalil hlavní příčinu vašich potíží. Díky tomu, že se dozvíte, v čem je jádro problému, můžete na obnovení přirozené pokrývky vaší hlavy začít intenzivně pracovat. 

S ohledem na to, co při vašem vyšetření tricholog objeví, obvykle nasadí nějakou terapii a také vám doporučí některou z následujících věcí, které mohou při řešení nepříznivé situace sehrát důležitou roli. Zřejmě vás upozorní, abyste učinili toto:

  • Výrazně omezili konzumaci alkoholu
  • Pokud možno úplně přestali s kouřením
  • Zařadili do jídelníčku více vitamínů a důležitých minerálů
  • Snažili se dodržovat pitný režim
  • Nepoužívali levnou a nekvalitní kosmetiku
  • Ze všech sil se snažili vyhýbat stresu

Paruka každému nesluší

Příčiny nadměrného úbytku vlasů mohou být rozmanité. Někdo o ně postupně přichází čistě kvůli nezdravému životnímu stylu, který vede, další má plešatění zkrátka v genech. U žen může dojít k takové proměně například následkem porodu. Je to různé. Většina těch, kterým kštice citelně prořídne, má však jedno společné. Snaží se dělat všechno možné, aby situaci, která je obvykle po psychické stránce deptá, nějak zvrátili. A v celé řadě případů se jim to i daří. Někdy stačí zvolnit divoké životní tempo, jindy pomůže zvýšený přísun důležitých vitamínů. Faktem ovšem je, že navzdory veškeré snaze vlasy zkrátka každému znovu nezhoustnou. A mnohdy o ně „nešťastník“ přijde docela. Co si s tím počít?

Pokud snad nakonec dospějete až do fáze, kdy vám na hlavě nezůstane téměř nic, můžete samozřejmě zkusit paruku. Je ale jasné, že to není řešení zdaleka pro každého. Někomu paruka, byť kvalitní a s citem vybraná, jednoduše nesluší. Co zbývá?

Necháte si vlasy znovu „nastřelit“?

Co můžete dělat, pokud nezabrala změna životních návyků a vlasy nejen že nezhoustly, ale zmizely téměř beze zbytku? Co byste si měli počít, když nepomohla terapie naordinovaná odborníkem a když vám žádná paruka nesluší? Pak už máte v podstatě jen dvě možnosti. Buď si zvyknete, což se obvykle podaří spíše mužům. Nebo se obrátíte na některou z klinik estetické medicíny a necháte si vlasy tzv. nastřelit neboli transplantovat. Někdo transplantací řeší i jen částečný úbytek vlasového porostu. Zkrátka ho chce znovu zahustit. Jiný se k zákroku odhodlá teprve v okamžiku, kdy mu na hlavě nezbude téměř nic. Cesta je to obvykle spolehlivá, byť nepatří k nejlevnějším. Ale co byste pro svůj vzhled neudělali?

Nebo snad uvažujete, že dáte věcem volný průběh, a když o vlasy přijdete, smíříte se s tím jednou provždy?

Věra Poskočilová