One man show

One man show

V brandýském Klubu K v městském kině proběhlo představení nazvané One man show. Návštěvníci zcela zaplnili divácký prostor.

Stand Up Club vol. 1

První zcela improvizované představení několika odvážlivců sklidilo obrovský úspěch. Přestože k akci neproběhlo výrazné reklamní promo a počet účinkujících v Stand Up Clubu nebyl do posledního okamžiku znám, sešlo se v Klubu K tolik diváků, že v sále nezbylo místo. Návštěvníci postávali dokonce i za vstupní skleněnou výplní vchodové stěny.

Moderátor akce byl vybrán z řad diváků

O tom, že akce byla opravdu spontánní, svědčí fakt, že funkce moderátora byla na poslední chvíli přidělena Vaškovi Pekárkovi, který se této pozice ujal zodpovědně a dokázal skloubit neskloubitelné. Krátce po osmé hodině ohlásil Vašek Pekárek prvního účinkujícího – spolek Černý Petr se scénkou „Muž a žena“.

Na pódiu se vystřídalo několik komiků

Jednotliví účinkující se snažili svými scénkami pobavit sál plný diváků. Představil se divadelní spolek Černý Petr v podání Radka Hrdličky, Petra Falduse a Michala Bojkoviče s asistencí Jiřiny Jandourkové, dále pak Iva Faldusová, Daniel Jarčič, Adam Dufek a Vladimír Tuza.

Již při první scénce zatáhli vystupující do přímého účinkování i diváky. V sále vznikla fantastická a bezprostřední atmosféra a pobavení diváci nešetřili potleskem. Po hodinové salvě gagů a vtipů bylo nutné představení přerušit a poskytnout tak divákům možnost uvolnit si napjatou bránici a posílit se v krátké přestávce na další nálože humoru.

Do představení se připletla i koza

Představení Stand Up Club vol. 1 v K–Klubu bylo zdarma a pro každého, což se v závěru ukázalo jako organizační chyba. Mezi diváky se totiž vmísila i bílá koza, která přinesla na pódium několik bobků, sklidila divácké ovace a zase se vytratila. Pořadatelská služba okamžitě sáhla po smetáčku a kozí nadílku ihned odstranila.

Závěr přinesl vyhlášení nejlepšího baviče

Improvizované představení bylo v závěru improvizovaně hodnoceno dle síly diváckého potlesku. Ostatní účinkující jednoznačně převálcovala nejmladší protagonistka, teprve sedmiletá Iva Faldusová, která svou bezprostřední scénkou o lízání elektrických drátů a vousech svých rodičů sklidila ovace nejsilnější. Uveďme i zajímavé podání dvojrole Kubrta a Staníka v jedné osobě Radka Hrdličky, maňáskovou inscenaci „Láďa a jeho kravička“, poetické básně nejen o lásce z kategorie „lidová slovesnost“ Adama Dufka, svěřovací scénku Petra Falduse „Když jsem byl malý kluk“ nebo anketu „Hledáme kluky do srubu“ v podání Daniela Jarčiče.

Nadšení byli nejen diváci

Aplaus diváků potěšil účinkující herce natolik, že hned po představení se pustili do hromadného poděkování v rámci internetové aplikace Facebook. Většina diváků obdržela přes Facebook vzkazy typu „Děkujeme za podporu“, „Bavili jste i vy nás“ a „Jste fantastické publikum“ ještě večer těsně po představení. Zájem o fotografie je rovněž velký, galerie fotek z představení Stand Up Club na našem webu má vysokou sledovanost.

Věra Poskočilová