Zvětšená prsa nemusí vypadat uměle! Seznamte se s moderní metodou autoaugmentace. O co se jedná, a jaké jsou její přednosti?

Zvětšená prsa nemusí vypadat uměle! Seznamte se s moderní metodou autoaugmentace. O co se jedná, a jaké jsou její přednosti?

Zvětšená prsa neznamenají vždy nutně přítomnost silikonových implantátů. Na mnohých ženách, jež podstoupily plastiku pro získání bujného dekoltu, byste ani nepoznali, že byly na zákroku. Tyto dámy totiž absolvovaly takzvanou autoaugmentaci. Že vám to slovo nic neříká? Žádné obavy, následující článek vám tento pojem vysvětlí. Dozvíte se nejen, na čem je tato metoda založena, ale získáte také přehled o jejích hlavních výhodách. Pokud zvažujete plastiku prsou, pusťte se hned do čtení!

Zvětšená prsa pomocí vlastního tuku

Metoda autoaugmentace znamená jednoduše řečeno zvětšení prsou vlastním tukem. Co se za tím skrývá? Jedná se o invazivní zákrok prováděný pod celkovou nebo lokální anestezií, během kterého je z předem vybrané části vašeho těla odebrán přebytečný tuk. Ten je poté speciálním zařízením očištěn od zbytkové tkáně a poté aplikován tenkými kanylami do prsou. Aplikace se provádí buď pod prsní sval, žlázu nebo do podkoží. Operace trvá přibližně 2 až 3 hodiny; poté se doporučuje následná hospitalizace na klinice. Po zákroku je nutné nosit několik týdnů stahovací prádlo na partiích, kde byla provedena liposukce.

Zásadní výhody autoaugmentace

Autoaugmentace je šetrný zákrok, jak docílit zvětšení prsou o jednu velikost. Tukový štěp, který je do poprsí přenesen se během hojení částečně vstřebá, proto není výsledek tak razantní, jako v případě zvětšení silikonovými implantáty. Přináší však řadu jiných výhod, díky kterým stojí za to zákrok podstoupit. Zde jsou ty hladní z nich:

 

  • Přirozený vzhled – díky přenosu vlastního tuku je výsledný tvar a vzhled prsou naprosto přirozený. Po zahojení není vůbec poznat, že byla provedena nějaká operace.
  • Absence jizev – jelikož se tuk přenáší pomocí tenkých kanyl, nevznikají po zákroku prakticky žádné větší jizvy.
  • Odstranění tuku z problémových partií – nespornou výhodou oproti zvětšení prsou implantáty je provedení liposukce, která vás zbaví tuku v problémových partiích.
  • Rychlé hojení – vzhledem k tomu, že se při operace neprovádí řezy a nevkládají žádná cizí tělesa, je hojení velice rychlé a méně bolestivé.

 

Na kolik vás zákrok vyjde?

Vzhledem k tomu, že se jedná o invazivní metodu, která zahrnuje několik časově náročných úkonů a know how chirurga, není tato operace zrovna za “hubičku”. Konečná cena se mimo jiné odvíjí od toho, z jaké části těla se bude odebírat tuková tkáň. Nejméně zaplatíte v případě, že liposukce bude prováděna v oblasti břicha. V takovém případě si připravte zhruba 55 000 Kč. Pakliže by byl tuk odebírán ze dvou partií, přidejte k ceně dalších deset tisíc, tedy ve výsledku kolem 65 000 Kč. A nakonec, probíhá-li během operace liposukce velkého rozsahu, bude vás celá autoaugmentace stát něco mezi 70 – 80 000 Kč.

Jak to všechno zaplatit?

Ačkoliv se ceny za zákrok zdají být velmi vysoké, může si je dovolit každý průměrně vydělávající, nezadlužený Čech. Existují totiž alternativní možnosti financování zákroku než jen úhrada z vlastních úspor. Jestli nemáte naspořeno dostatek vlastních prostředků, nebo jen nechcete dávat najednou takovou sumu, můžete využít úvěru. Většina klinik dnes nabízí svým klientům možnost zákrok hradit pravidelnými splátkami, a to buď ve spolupráci s nějakou finanční společností, nebo pomocí vlastních úvěrových služeb. Jako u každé jiné půjčky je však potřeba počítat s tím, že se cena navýší o zaplacené úroky.

 

Tak to byly ty nejdůležitější informace o metodě zvětšení prsou vlastním tukem. Právě jste se kompletně seznámili s tím, co je to autoaugmentace, jaké vám přinese výhody a na kolik vás vyjde peněz. Na závěr zbývá snad už jen říct, že tento zákrok vhodný především pro dámy, kterým stačí zvětšení prsou o jednu velikost a zároveň chtějí docílit úbytku tuku v problematických partiích. Pokud patříte mezi ně, na nic nečekejte a objednejte se na vstupní konzultaci!

A jaké metody zvětšení poprsí lákají vás? Líbí se vám spíše umělá ňadra s implantáty, nebo raději upřednostňujete přirozený vzhled? Dejte nám vědět do komentářů, jaké jsou vaše názory na plastiku prsou, rádi si je přečteme!

Věra Poskočilová