Jak se muž může dostat do ženské ordinace

Jak se muž může dostat do ženské ordinace

Slovo gyné znamená řecky žena a kromě označení gynekologické ordinace nebo nemocničního oddělení se s ním setkáváme ještě například ve výrazu misogyn. Co je však zajímavé, existuje operace gynekomastie, kterou podstupují muži , a to takoví muži, kteří se stále cítí být muži a chtějí jimi být i nadále. Zmíněný zákrok jim v tom má být vlastně nápomocen. O co jde? Gynekomastie je zvětšení mužských prsou takovým způsobem, že až připomínají ta ženská, a operace vede k jejich odstranění.

 

Nic nového pod sluncem

Aniž bychom chtěli nějak lobovat pro třetí nebo jiné pohlaví, že všechno není jenom černé nebo bílé (či chcete-li mužské a ženské) věděli už staří Řekové. Jejich mýty nejenže jsou fantazijní příběhy plné bohů a nadpřirozených bytostí, ale nevědeckým způsobem odpovídají na otázky, které člověka trápily od nepaměti. Protože nevěděli o existenci hormonů a o tom, co všechno mohou způsobit, vymysleli si Hermafrodita, oboupohlavného tvora, jehož otcem byl prototyp mužství bůh Hermes a dcerou nejkrásnější a nejženštější bohyně lásky Afrodité. Podle báje to byl mladík s ženskými ňadry a dlouhými vlasy a podobně jako Androgyné, vousatá žena, měl údajně symbolizovat důležitost mužského i ženského principu v životě člověka a společnosti, která se zmítala mezi matriarchátem a patriarchátem. Zároveň demonstroval skutečnost, ke které docházelo tehdy a dochází i teď, že se totiž hormony někdy tak pomíchají, že vznikne něco, co lidem hlava zkrátka nebere. Je mnoho žen, které se trápí kvůli svému kníru, a je nemálo mužů, kteří se stydí v létě ukázat v plavkách kvůli bujnému poprsí. Že v tom průběhu historie lidstva nejsou zdaleka sami, to je rozhodně nepotěší.

 

Bylo by divné, kdyby to nevadilo

Opravdu není nic žádoucího, když jedinec oplývá něčím, co je typické pro opačné pohlaví. Husté vousy u dam a bujné poprsí u pánů nejsou považovány za přitažlivé a pozornost, kterou na sebe upoutávají, je jeho majiteli velmi nepříjemná. Naštěstí dnes lze chaotickému rozmaru stvoření snadno pomoci. Ženy opěvují možnosti laserové epilace a muži se nebojí cíleně a bez uzardění klikat na ikonku gynekomastie – operace zbytnělé prsní žlázy u mužů na jejich webových stránkách klinik estetické medicíny a plastické chirurgie. Takové proklikávání se vyplatí, protože ceny a nabídka přidaných služeb (např. zahrnutí konzultací a předoperačních vyšetřen do ceny, bezplatný odvoz domů po operaci) se mohou dost radikálně lišit. Co se týče konkrétních částek, pohybují se řádově v desítkách tisíců, přičemž se spodní hranice se pohybuje kolem třiceti tisíc.

 

Na co je třeba se připravit

Jednoduše a stručně řečeno – na opravdovou operaci. Ta může trvat až dvě hodiny. Nejdříve se musí odstranit přebytečná tkáň a poté je nutné vrátit prsní dvorec na příslušné místo tak, aby pokud možno nebylo poznat, že zákrok proběhl. Je pozoruhodné, že ačkoliv se často odebere poměrně velké množství tkáně, stačí k tomu chirurgovi malý otvor, a tedy po něm zůstává nepatrná malá jizvička na prsním dvorci, Protože prsní dvorce mají tmavé zbarvení a protože mužská prsa si nikdo moc neprohlíží, je málo pravděpodobné, že by si někdo něčeho všiml. Můžete dát vale posměšným pohledům a nespravedlivému obvinění z obezity, které zvětšená prsa někdy vzbuzují. Kdyby se ukázalo, že problémem větších prsou byl ve skutečnosti jenom nebo také tuk (krycí název pseudogynekomastie), pro lékaře během zákroku není problém změnit plány a vyměnit operaci za liposukci, popřípadě oba zákroky zkombinovat.

Jak se dají zamaskovat zvětšená mužská prsa? Znáte někoho, kdo se zbavil gynekomastie hubnutím?

Věra Poskočilová